Zaznacz stronę

Akademia BlueStart

Nabór do Akademii BlueStart – Webmethods w Warszawie do końca Marca 2019

Rekrutujemy do edycji wiosennej

Kogo zapraszamy?

Program stażowy BlueStart jest dedykowany dla osób, które studiują i chcą zdobyć doświadczenie zawodowe w projektach wytwarzania oprogramowania w różnych technologiach. Najwięcej projektów realizujemy w Javie, dajemy również możliwość poznania zagadnień związanych z e-commerce, przetwarzaniem danych, chat-botów czy sztucznej inteligencji.

Czym będziesz się zajmować?

W zależności od kierunku rozwoju oraz specyfiki danego projektu Twoje obowiązki będą obejmować:

Pracę w komercyjnym projekcie w charakterze członka zespołu

Analizę naprawdę złożonych problemów informatycznych

Przygotowywanie raportów i zestawień bazujących na zapytaniach SQL

Prace programistyczne (kodowanie, wykonywanie testów jednostkowych, opracowywanie dokumentacji technicznej)

Wsparcie projektowania i budowy systemów informatycznych (m.in. analiza i projektowanie procesów)

Zdobędziesz doświadczenie w realizacji projektów informatycznych przy użyciu najnowszych technologii i obszarów: Java, Python, Azure, React, AWS, ETL/BI, Big Data, MuleSoft, WebMethods, GPC, PEGA/Appian, GraphQL

Co możemy Ci zapewnić?

Płatną praktykę, w trakcie której przejdziesz intensywne szkolenie przygotowujące do bycia samodzielnym członkiem zespołu projektowego.

Rozwojowe zadania związane z tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych.

Dołączenie do prawdziwych zespołów projektowych i otrzymanie realnych zadań i zagadnień oraz problemów biznesowych do rozwiązania.

Po zakończeniu, dołączenie do jednego z zespołów i realizacja projektów dla największych polskich firm i instytucji – bez ponownej rekrutacji.

Przyjazną atmosferę, wsparcie doświadczonych specjalistów i nieformalne relacje w zespole.

Co oferujemy?

  • Pracę w realnym komercyjnym projekcie i poznanie realnych problemów i wyzwań z nią związanych.
  • Opiekę dedykowanych Mentorów, doświadczonych Konsultantów dzielących się wiedzą i inspirujących do nauki i rozwoju.
  • Codzienne i cotygodniowe spotkania statusowe, w trakcie których można przedyskutować problemy i podsumować przerabiane zagadnienia.
  • Zdobycie doświadczenia i poznanie specyfiki i wyzwań współpracy w zespole kilkunastoosobowym.
  • Zapoznanie się z różnymi językami programowania: Java, JavaScript, PHP, Python. Zapoznanie się z podejściami i metodologiami DevOps, Continuous Integration, Agile, Scrum.
  • Poznanie narzędzi Git, Gerrit, Jira oraz frameworków takich jak: Hibernate, Spring, React, Angular.
  • Rozmowa podsumowująca po około 2-3 miesiącach dotycząca Twoich mocnych stron, obszarów do rozwoju oraz zasad dalszej współpracy.
  • Udział w szkoleniach wewnętrznych organizowanych przez firmę BlueSoft, jak również inicjatywach integracyjnych i wyjazdach integracyjnych.
  • Elastyczne godziny współpracy – wymiar godzin ustalimy indywidualnie, aby dopasować do Twoich możliwości.

Nasze oczekiwania wobec Ciebie

Status studenta ostatnich lat studiów, preferowane kierunki techniczne i ścisłe.

Znajomość jednego z języków programowania: Java, Python, JavaScript.

Dyspozycyjność 30-40 godzin w tygodniu.

Chęć przyswajania ogromnej ilości wiedzy w krótkim czasie.

Komunikatywność i otwartość na współpracę w zespole.

Znajomość języka angielskiego w stopniu co najmniej komunikatywnym.

Wypowiedzi Absolwentów Akademii
Do Akademii BlueStart trafiłem poprzez ogłoszenie na grupie facebookowej. W trakcie rekrutacji dowiedziałem się więcej szczegółów. Byłem na ostatnim roku studiów. Bez doświadczenia. Najważniejsze jest zaangażowanie do pracy w grupie. Uczestnicy Akademii powinni dużo pytać i nie bać się komunikacji. Oczywiście dobrze jest znać podstawy programowania. Jestem zadowolony z zadań projektowych, choć czasami bywa ciężko – zwłaszcza pod koniec projektu. Nawet nie spodziewałem się, że w tak krótkim czasie nauczę się bardzo dużo. Jest luźna atmosfera, wiedza nie jest czymś najważniejszym. Najważniejsze jest zaangażowanie, chęć nauki i to jest super ! To dla mnie duży skok rozwojowy. Przez pół roku nauczyłem się więcej niż na studiach.

Daniel Jastrzębski

Image is not available
Slider

Razem z Armatorem żaglowca STS Fryderyk Chopin BlueSoft organizuje dla swoich pracowników oraz ich osób towarzyszących dwutygodniowe rejsy. Zapaleni żeglarze, jak również szczury lądowe, które nie miały styczności z żeglarstwem mogą spróbować swoich sił, a przy okazji zwiedzić najpiękniejsze zakątki globu.

Jak do tej pory zwiedzaliśmy Karaiby, Morze Północne, oraz Martynikę.

Ideą tych rejsów jest integracja pracowników ale też złapanie wiatru w żagle, oderwanie od dnia codziennego. Nie brakuje również dobrej zabawy, poznawania obcych kultur i odwiedzania wielu ciekawych miejsc w stosunkowo krótkim czasie. Każda edycja rejsu w zasadniczy sposób różni się od siebie. Norwegia okazała się wymagająca i kapryśna, lecz przepiękna i urokliwa.  Zatrzymując się w portach Morza Północnego większą uwagę przykuwały niezliczone miejsca kultury oraz zabytki. Na Karaibach natomiast w większości swoim pięknem urzekała sama natura, leniwe życie i wszechobecny chillout. Z bliska można było zobaczyć latające ryby, delfiny, nocą z rufy Statku zachwycać się rozgwieżdżonym niebem czy zapierającymi dech w piersiach wschodami i zachodami słońca na porannych i wieczornych wachtach.
Rejs na francuską Martynikę był również pełen pięknych widoków i atrakcji. Statek popłynął na południe i odwiedził wyspy jak St. Lucia, Carriacou, Petit Saint Vincent, Mayreau, St. Vincent, Dominika. Martynika odkryta przez Krzysztofa Kolumba urzeka zielonym pięknem górzystego krajobrazu i wspaniałymi plażami na skraju turkusowego morza. Martynika, to znakomita kuchnia, ciekawe wycieczki w głąb lądu i gościnni mieszkańcy.

ZAPRASZAMY NA POKŁAD !

ZADZWOŃ:
+48 22 37 37 000
ZAPYTAJ:
Formularz